Nepieciešamais aprīkojums vienas dienas vai vairāku dienu laikā notiekošai upes braucienam.

Vai esat gatavs doties dienas vai daudzdienu upes batelēšanas ceļojumā? Tad ir pienācis laiks iegādāties nepieciešamo aprīkojumu!

Jums būs vajadzīgas laivas, drošības vestes, airis vai airēšanas nūjas, ledusskapis, neatliekamības komplekts, enkuri un drošības apgaismojums.

Neraizējieties, šis raksts sniegs jums visu nepieciešamo informāciju, lai nodrošinātu, ka jums ir viss nepieciešamais drošam un baudām pilnam upes batelēšanas ceļojumam.

Laivas

Jums būs nepieciešams izturīgs, drošs laivas, lai veiktu flotes braucienu pa upi. Izvēlieties to, kas piemērots ūdens veida, pa kuru plānojat pārvietoties, kā arī jūsu brauciena ilgumam. Stipra pūšamā laiva vai kajaks var būt ideāli piemērots vienas dienas braucieniem, savukārt ilgākiem ekspedīcijām var būt nepieciešama cieta laiva vai kanoe. Ja ceļojat ar grupu, lielāka laiva, piemēram, pontons vai motorlaiva, ir lieliska izvēle.

Pirms dodaties ceļā, pārliecinieties, ka esat iepazinies ar savu laivu un visām tās drošības iezīmēm. Turklāt, pārbaudiet visu savu aprīkojumu un nodrošinieties, ka jūsu laiva ir pareizi aprīkota ar drošības vestēm, airēm un visiem nepieciešamajiem priekšmetiem.

Dzīves vestes

Kad runa ir par upju laivu braukšanu, drošības vestes ir absolūts obligāts elements. Tās ir būtiskas gan drošībai, gan komfortam, un tās jāvalkā visu laiku, kad atrodas ūdenī. Drošības vestes ir dažādi izmēri, stili un materiāli, un tās jāizvēlas, lai vislabāk atbilstu laivnieka izmēram un nodarbošanās veidam. Svarīgi atcerēties, ka drošības veste ir patiešām efektīva tikai tad, ja tā pareizi piestiprināta.

Pirms izbraukšanas uz ūdeņiem, pārliecinieties, ka drošības veste piestiprināta droši un komfortabli.

Ir arī svarīgi pārliecināties, ka drošības vestes ir apstiprinātas ASV Krasta sardzes. Visām drošības vestēm jābūt marķējumam, kas norāda, ka tās atbilst ASV Krasta sardzes standartiem. Turklāt, ja laivnieks plāno vairāku dienu braucienu, ir svarīgi ņemt līdzi papildus drošības vestes gadījumā, ja tās mitrina vai bojājas.

Nobeigumā, iepakošoties upju braucienam, pārliecinieties, ka līdzi ņemat arī skaļruni ārkārtas situācijām. Skaļrunis jāpiestiprina pie drošības vestes, lai tas būtu viegli pieejams nepieciešamības gadījumā.

Ar pareizu sagatavošanos un aprīkojumu jūs varat nodrošināt drošu un patīkamu upju laivošanas pieredzi.

Airiņi/pūšļi

Pēc tam, kad esi pārliecinājies, ka tev ir pareizās glābšanas vestes, tev būs jāpārbauda, vai tev ir pareizās airis vai laivas airis taviem upju braucieniem. Airis parasti tiek izmantots gludūdeņiem, kamēr airis nodrošina lielāku kontroli un manevrēšanu straujūdeņos. Aira lāpstiņām vajadzētu būt vieglām un izturīgām, ar nelielu līkumu, lai nodrošinātu labāku spēku. Savukārt, airim vajadzētu būt plašai lāpstiņas virsmai, lai nodrošinātu labāku saķeri ūdenī.

Dzērienu ledusskapis

Papildus tam, tev būs nepieciešams ledusskapis, lai uzturētu savu ēdienu un dzērienus svaigus un aukstus, braucot ar laivu pa upi. Ledusskapim ar labu noslēdzošo vāku ir būtiska nozīme, lai uzturētu tavas mantas aukstas pēc iespējas ilgāk. Pirms izbraukšanas pārliecinies, ka esi iegādājies pietiekami daudz ledus, un, ja iespējams, izmanto atkārtoti lietojamus ledus maisiņus vai želejas maisiņus, lai uzturētu tavas mantas aukstas ilgāku laiku.

Izvēlies ledusskapi ar biezu izolācijas slāni un ar ieslēdzamu vāku, lai novērstu dzīvniekiem vai citiem cilvēkiem piekļuvi tavām mantām. Pārliecinies, ka tas ir pietiekami liels, lai ievietotu visu plānoto ēdienu un dzērienu, kā arī papildus vietu vairākam ledum. Papildus ledusskapim dzērieniem var noderēt.

Ar labu ledusskapi tu viegli vari uzturēt savu ēdienu un dzērienus svaigus un aukstus vienu vai vairākas dienas, braucot ar laivu pa upi.

Ārkārtas komplekts

Papildus ledusskapim, jums būs nepieciešama arī ārkārtas komplekta sagatavošana, lai sagatavotos jebkādām negaidītām situācijām, kas var rasties jūsu upe braukšanas ceļojumā.

Šajā komplektā jāiekļauj pamata lietas, piemēram, pirmās palīdzības komplekts, lukturis, nazis, svilpe, sērkociņi, karte un kompass.

Jums arī vajadzēs ņemt līdzi jebkādas zāles, kas jums var būt nepieciešamas, kā arī dažus enerģijas uzkodas un pamata izdzīvošanas aprīkojumu.

Ir laba ideja iekļaut papildu apģērbu, ja notiek izlietne, kā arī ūdensnecaurlaidīgu somu, lai sargātu svarīgās lietas no mitruma.

Nobeigumā, neaizmirstiet ņemt līdzi sauleskrēmu un pretbites smidzinātāju, ja dodaties karstā dienā.

Īsumā, ārkārtas komplekts var būt liela atšķirība, ja jūs atrodaties sarežģītā situācijā.

Enkuri

Turklāt, vienmēr ir gudri ņemt līdzi ankeri, braucot ar laivu pa upi, it īpaši, ja dodaties ilgākas ceļojuma laikā. Ankeri ir dažādu formu un izmēru, un jārūpējas par to, lai izvēlētos piemērotu veidu atbilstoši jūsu laivai un upes apstākļiem. Ankerim ir arī jābūt piesaistītam laivai ar pietiekami daudz virvi, kas atbilst upes dziļumam un straumei.

Veids Svars Cena
Flūke 5-30 lbs $20-200
Grāpņa 0-30 lbs $10-200
Lāsta 30-150 lbs $100-700

Izvēloties ankeri, veidam jāatbilst jūsu laivas lielumam un svariem, kā arī vietai, kurā tas tiks nostiprināts. Papildus tam, jums jāpārliecinās, ka ankerim ir pietiekama turēšanas spēja upes straumēm. Visbeidzot, ņemiet vērā ankerim izmantotās materiālu; galvanizēts tērauds un nerūsējošais tērauds ir visizplatītākie un abos gadījumos izturīgi pret rūsu.

Ankeri ir būtiska drošības iekārta jebkurā upes brauciena laikā ar laivu. Tie nodrošina veidu, kā nodrošināt laivas drošību un noturēt to vietā, tādējādi nodrošinot jums un pasažieriem drošību un labklājību.

Drošības apgaismojums

Veiksmīgai un drošai upes braucienam ir svarīgi paņemt līdzi drošības apgaismojumu. Tas ietver priekšmetus, piemēram, kabatas lampu, lukturīti vai gaismas sviestu, un svilpi vai citu skaņas radīšanas ierīci.

Kabatas lampas ir būtiskas, lai nodrošinātu apgaismojumu, kad naktī iestājas tumsa, kā arī, lai manevrētu ar savu laivu tumsā.

Lukturīši vai gaismas svecītes piedāvā spēcīgāku gaismas avotu, kas var tikt redzēts no daudz lielāka attāluma.

Svilpes vai citas skaņas radīšanas ierīces var izmantot, lai lūgtu palīdzību vai brīdinātu citus laivu vadītājus par jūsu klātbūtni.

Bieži uzdotie jautājumi

Kādas ir labākās vietas, kur doties laivu braucienam pa upi?

Vai esat apsvēris Amazoni Brazīlijā? Vai Kolorādo upi ASV? Abas ir lieliskas vietas upju laivu piedzīvojumam!

Kāda ir labākā gada laika, lai dotos laivu braucienā pa upi?

Vislabākais laiks doties ar laivu pa upi ir atkarīgs no klimata un atrašanās vietas. Vispārīgi, pavasaris un vasara ir lieliski laiki, lai izbaudītu dabu un veiktu mierīgu laivošanu!

Kā man vajadzētu plānot ēdienus, braucot ar laivu pa upi?

Plānojiet ēdienus uzmanīgi! Ņemiet līdzi neizgāšanos uzkodas un viegli pagatavojamus ēdienus, kas neprasa ledusskapi. Iepakojiet pietiekami daudz ūdens un dzērienus. Ņemiet līdzi ēdamrīkus un traukus, lai samazinātu atkritumu daudzumu.

Kādu apģērbu vajadzētu ņemt līdzi upes braucienam?

Ņem līdzi siltus apģērba slāņus, ātri žūstošu apģērbu, lietussargu, cepuri, saules aizsargkrēmu un saulesbrilles, lai būtu komfortabli, braucot ar laivu pa upi.

Kādas citas aktivitātes es varu veikt, braucot ar laivu pa upi?

Jūs varat veikt dažādas aktivitātes, braucot ar laivu pa upi, piemēram, zvejošanu, peldēšanu, putnu vērošanu un apkārtnes izpēti. Lai jūsu ceļojums būtu pēc iespējas izdevīgāks, ņemiet līdzi binokli un makšķeri.

Secinājums

Jūs esat gatavs savai upes laivošanas izbraucienam!

Jums ir laiva, drošības vestes, airi/purvas, ledusskapji, avārijas komplekts, enkuri un drošības apgaismojums.

Viss, kas palicis, ir jums iziet un baudīt braucienu!

Nepametiet drošību un pavadiet jauku laiku.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on vk
Share on reddit
Share on tumblr
Share on whatsapp